JAK VYBRAT MATRACI

Postel respektive matraci člověk používá především k odpočinku, regeneraci a načerpání nových sil. Proto bychom měli výběru matrace věnovat odpovídající pozornost. Udělejte si pro výběr matrace dostatek času a vše důkladně vyzkoušejte rozhodně se to vyplatí.
Kvalitní matrace musí poskytovat páteři dostatečnou oporu, a zároveň uvolnění zádovým svalům. Matrace by měla mít dobrou bodovou elasticitu. To znamená, že by se měla prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí.
Kvalitní matrace má rovněž možnost volby přizpůsobení se Vaší váhové kategorii. Většina matrací má nosnost kolem 120 Kg a tomu i odpovídající tuhost. To znamená, že člověk vážící např. 60 Kg by měl mít možnost zvolit matraci měkčí. Stupně tuhosti jsou označovány číselnou řadou nebo slovně ( soft, medium, hard ), některé dokonce lze nastavit přímo podle Vaší hmotnosti.
Důležitým faktorem při výběru matrací je především materiál, ze kterého je matrace vyrobená. Ten je ukazatelem nejen kvality ale i životnosti matrace. Jednotlivé materiály se Vám pokusíme přiblížit v dalších příspěvcích.
Mějte na paměti, že matrace, na rozdíl od televize nebo mobilního telefonu přispívá k Vašemu zdraví, a nelitujte do kvalitního odpočinku více investovat. Určitě se Vám to vyplatí. Kvalitní matrace Vám bude sloužit 10 i více let.

CHCETE ZDRAVĚ SPÁT A VYTVOŘIT SI PŘÍJEMNÉ KLIMA V LOŽNICI?

Nepodceňujte výběr materiálu. Kvalitní postel z masivního dřeva má nejen delší životnost ale také pozitivní účinky na Váš spánek.

Nevýhody nábytku z dřevotřískových desek:

Toxicita
DSP obsahuje toxické látky, zejména formaldehyd uvolňující se do vzduchu a obsažený v pryskyřicích, které jsou nezbytnou složkou dřevěných materiálů. Častý kontakt člověka s tímto plynem může vážně poškodit jeho zdravotní stav.
Nízká životnost
Dřevotříska je jedním z materiálů s nejnižšími hodnotami pevnosti a životnosti. Postupem času se hustota dřevotřísky snižuje: lepidla sloužící ke slepování třísek vyprchávají a kvůli jejich nedostatku se desky začínají rozpadávat, nábytek křehne, úchyty vypadávají z drolících se otvorů.
Vícenásobná montáž-demontáž nábytku z dřevotřískových desek, oproti kovovému nebo masivnímu nábytku není možná. Otvory ve dřevotřískových deskách určené pro šrouby se při opakovaných montážích poškozují, drolí a stabilita a pevnost konstrukce se výrazně snižuje.

Výhody nábytku z masivního dřeva.

Dlouhá životnost Kvalitní postel z masivního dřeva má oproti nábytku z dřevotřísky několikanásobně delší životnost. Nábytek z bukového a zvláště dubového dřeva vydrží, při správné péči a užívání i několik generací. Tvrdé dřevo není náchylné na oděrky ani rozvrzání. Rovněž je barevně stálejší, než např. dýha nebo smrkové dřevo.
Zdraví prospěšné účinky. Kromě dlouhé životnosti má nábytek z masivu také pozitivní účinky na Váše zdraví. Nábytek z masivu z důvodu svého přírodního původu neobsahuje zdraví škodlivé toxické látky. Naopak jehličnaté stromy uvolňují do vzduchu éterické oleje, které nejenže nejsou zdraví škodlivé, ale naopak mají na člověka pozitivní vliv. Jedna z nejlepších dřevin, v tomto ohledu, je alpská borovice Zirbe.
Působení jednotlivých dřevin na Váš organismus najdete v dalších článcích.

ENERGIE ZIRBE

ZIRBE (pinus cembra) - královna alp Vysokohorská dřevina rostoucí v nadmořské výšce nad 1600 m se dožívá až 400 let. Již v dávných dobách lidé objevili záhadnou sílu, vycházející ze stromů ZIRBE. Za svůj život střádá strom pozitivní energii, kterou je schopen předat. Během osmi hodinového spánku v posteli z dřeviny ZIRBE, se sníží tepová frekvence spáče až o 3500 srdečních tepů, což představuje asi jednu hodinu srdeční aktivity. To má velmi pozitivní vliv na kvalitu spánku. Zejména v jeho první fázi je spánek hlubší a tím dochází k daleko lepší regeneraci nervového vegetativního systému. Energie vyzařující z masivního dřeva redukuje citlivost organismu na změnu počasí. Lidové léčitelství i současná medicína ve svých studiích potvrzují, že energie ze stromu ZIRBE je schopna léčit duši i tělo. Dokáže uzdravovat, znovu obnovit narušené biopole, zbavit lidské tělo únavy, při stresu navodí pocit uvolnění. V pryskyřici a jehličí se nachází ve vysoké koncentraci těkavý pinosylvin, jehož vůně je léčivá. Uvolňovaná esence ničí choroboplodné zárodky a má desinfekční vlastnosti. Nezaměnitelná vůně dřeva ZIRBE odpuzuje moly a hmyz.Dřevina ZIRBE má také antibakteriální účinky a je vhodná pro alergiky.

Co nám přináší: Snižuje tepovou frekvenci, navozuje kvalitní hluboký spánek, čím povzbuzuje regeneraci, uklidňuje, redukuje citlivost na změnu počasí, obnovuje narušené biopole, zbavuje tělo únavy, ničí choroboplodné zárodky, má antibakteriální účinky, léčí tělo i duši.
 

Tuning & Auto
 
 
Sphere
 
 
CARTE
Copyright © Harmonie Zdravého Spaní 2007 - 2011 Webdesign Studio Creon 2010